Сенсорна коробка

20 Жовтень, 2015 | Блог | 0 коментарів

Розкажу вам про одну з улюблених ігор моїх учнів — сенсорну коробку. Що це таке?

Сенсорна коробка – це ємкість з будь-яким наповнювачем, призначена для гри. Дехто ще називає її домашньою пісочницею. Це може бути картонна коробка, пластиковий бокс, велика миска, спеціальна пісочниця і навіть ванна. Коли ви будете вибирати наповнювач, то орієнтуйтесь на вік та вподобання дитини. Це можуть бути крупи, галька, вата, вода, сіно, шишки, жолуді і все, що спаде вам на думку. В сенсорній коробці можуть використовуватись різні інструменти – лопатки, горнятка, пінцет, іграшки. Як бачите, варіантів дуже багато, тут є де проекспериментувати.

Навіщо вона?

Вона збільшує тактильний досвід дитини, розвиває дрібну моторику, уяву. На основі гри з сенсорною коробкою можна ставити різні навчальні цілі – вивчення букв, цифр, форм, кольорів, збільшення словникового запасу, вивчати текстуру, рахунок і багато-багато іншого.

Як грати?

Коробочка готова. Дитина чекає з нетерпінням. Але просто поставити перед нею і піти не вийде. Важливо! Роздивіться разом з дитиною всі предмети, опишіть властивості (твердий / м’який, великий / малий, з якого матеріалу зроблений). Далі показуємо як з предметами можна маніпулювати. Наприклад, ложечкою насипати пісок в баночку, заховати камінчики в манці і потім знайти їх та порахувати. Або ж працюємо згідно ваших навчальних цілей.

Ідеї для втілення

1. Ферма
Наповнювач – крупа та фігурки тварин.
Можна вивчати назви тварин, імітувати їхні звуки, вчити категорії свійські-дикі тварини, можна їх порахувати, розставити від найбільшої до найменшої, вивчати, хто що їсть і т.д.

2. Город
Наповнювач – крупи, овочі.
Вивчаємо назви овочів, кольори, сортуємо.

3. Кольори
Наповнювач – рис, попередньо пофарбований харчовими барвниками в різні кольори або кольоровий папір, інші кольорові деталі

4. Транспорт
Наповнення – галька, машинки
Вивчаємо назви машин, їх призначення, кольори.
Ну і фантазуйте, наскільки вам дозволяє ваша фантазія)

Правила і рекомендації

Як і кожна гра, гра з сенсорною коробкою вимагає дотримання певних правил:

— Якщо дитина любить брати в рот дрібні деталі, то потрібно добре продумати наповнення. І крім того постійно знаходитись біля дитини, щоб в разі чого, не дати взяти в рот наповнювачі сенсорної коробки

— Ставте сенсорну коробку на тканину. Дитина під час гри може розкидати і розсипати навколо себе наповнювач. Щоб вам потім було легко його прибрати, краще щось постелити в радіусі 1 метра.

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *