Ігри для розвитку сенсорних систем

25 Травня, 2015 | Блог | 0 коментарів

– Дорослі зчіпляють свої руки і роблять «гамак» або «гойдалку» — як в дитинстві, пам’ятаєте? двоє дорослих своєю правою рукою беруться за зап’ястя лівої руки (або вище до ліктя), лівою рукою чіпляються за зап’ястя правої руки іншого дорослого (або вище до ліктя) і виходить «гойдалка», куди можна посадити дитину). Садимо туди дитину, розгойдуємо її, постійно утримуємо зоровий контакт з дитиною. Можемо промовляти в такт з гойданням якусь поговірку (мама, тато і Даринка ; мама, тато і Даринка…).
Вправа розвиває тактильні відчуття, вестибулярні, пропріоцептивні. Налагоджує спільну увагу, зближує людей. Є прототипом гойдання немовлятка.

– «Тарзан» — дорослий бере в руку мотиваційний предмет, виставляє руку в сторону чи вгору, стає в таку позу, щоб рука була в протилежній стороні від дитини, але так, щоб дитина могла по дорослому вилізти і забрати предмет (зігнути коліно, зігнути спину…).
Привертаємо увагу до предмета і провокуємо дитину на те, щоб вона пробувала дістати предмет.
Розвиває тактильний контакт, співпрацю, координацію рухів.

– «Сосиска в тісті» — розгортаємо на підлозі ковдру (я це роблю вдома з дитячим килимом). Розказуємо дитині, яку смакоту будемо робити, а дитина буде нашою начинкою)). Дитина лягає скраю ковдри так, щоб голова була за межами ковдри!!. І ми замотуємо нашу «сосисочку» в лаваш)). Включаємо фантазію — і масажними рухами «кладемо соус» на спинку дитини, розтираємо соус… Вголос проговорюємо, які частини тіла ми масажуємо, на які надавлюємо. В кінці гри можемо потягнути за один кінець ковдри, щоб дитина викотилась.
Розвиває розуміння і відчуття частин тіла, вестибулярний апарат, тактильні відчуття, допомагає налагодити зв’язок.

– «Скарб» — заховати в мисці з зерном (каштанами, макаронами, квасолею) якийсь мотиваційний предмет (іграшки дрібні, пазл, їжу запаковану), а дитина буде його шукати. Можна ховати так, щоб дитина бачила. А якщо ви вчите дитину рахувати — ховайте декілька предметів, скажіть дитині, скільки ви заховали — і шукайте разом, перераховуйте, чи всі знайшлись. Називайте всі предмети, які дитина знайшла.
Гра розвиває тактильні відчуття, розуміння мовлення.

– Заховатись під ковдру і світити ліхтариком. А якщо є час і бажання — можна зробити «намет» з ковдр і там експериментувати зі світлом. Розвиває зорову систему, налагоджує співпрацю.

– «Гойдалка» — дорослі беруть з двох сторін плед, в пледі дитина і гойдають. Поки дитина маленька — це може робити і один дорослий — тоді дитина буде, наче в коконі). Але треба бути готовим до того, що дитині така атракція дуже сподобається, а ваша спина не буде до того готова. Моїм дітям ця гра дуже подобалась — мені доводилось ховати плед, бо цілими днями гойдати — якось не фен-шуйно. Розвиває вестибулярні, тактильні відчуття.

Ігор, звісно, є багато. Цікавих, веселих і таких, що і багато дорослих не були б проти в них пограти. Але сьогодні зупинимось на цьому).

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі